Czasem płynę z prądem, częściej pod prąd, a czasem wpadam w wir na rzece...
Blog > Komentarze do wpisu

Gluten free

Ostatnimi laty nastała moda na żarło bez glutenu. Szczerze - ani mnie to grzębiło ani ziało. Jak ktoś nie chce jeść glutenu, niech nie je. Ja nikomu do garnka zaglądać nie będę. A przynajmniej póki mnie nie  będzie próbował tym karmić. Śmieszyły mnie też wszystkie anegdoty typu jajo bez glutenu ale traktowałam to raczej jako żarty a nie faktyczne sytuacje. 

Do czasu.

Do czasu kiedy okazało się, że te wszystkie anegdotki mogą mieć w sobie nie tylko ziarno ale i cały baobab prawdy w sobie.

Stoję sobie w kolejce po mięsko, podziwiam krwawe kawałki zastanawiając się, który by najbardziej smakował Niemiśkowi. Przede mną dwie kobitki, wyglądające na matkę z córką, pochylone, wzrokiem wybierają wędliny. Nie mogły się najwidoczniej zdecydować. Chodziły od szyneczki do szyneczki, coś tam dyskutowały i się zastanawiały. I w końcu rzuciły do ekspedientki zapytanie:

- A Pani nam powie, która szyneczka to bez glutenu?

I już wtedy we trzy wędrowały wzdłuż lodówki w te i we wte wnikliwie studiując karteczki ze składem wędlinek....

sobota, 24 czerwca 2017, dunja

Polecane wpisy

  • 21.05.2016

  • Czajnik

    - Dunja - -smutno zaczyna niemisiek - dunja.. mamy problem.. - z westchnieniem smaruje maslem kanapki - Problem? A jaki problem? - probuje sie obudzic - No chyb

  • Przyjaciel

    - Cześć, wiesz, my na Wasz ślub nie przyjedziemy... Musielibyśmy prezent kupić a mamy wydatki.....

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
web stats stat24